Aulonocara sp. Rubin Red - Tlamovec aulonocara Rubin Red

40 hodnocení
45 Kč
Aulonocara sp. Rubin Red - Tlamovec aulonocara Rubin Red
40 hodnocení
Velikost: 4 - 5 cm
Skladem
45 Kč
3,5 40 hodnocení
Potrava: Masožravec - mražené nebo živé, granule pro masožravé ryby.
Rozmnožování: Představitel tlamovců, samice nosí jikry a poté i mladé ryby v tlamce. Během této doby zpravidla nepřijímá potravu.
Popis: Samec je zbarven výrazně, hlava je modrá, tělo červené s tmavšími pruhy. Samice jsou stejně jako u ostatních ryb rodu aulonocara nevýrazné, zbarvené hnědě či šedohnědě, na těle s tmavšími pruhy.
V žádném případě nejde o křížence více druhů aulonocar. V jezeře Malawi se Aulonocara Stuartgranti Chipoka vyskytuje v proměnlivém zbarvení od sunflower žluté až po fire oranžovou. Šlechtění je prováděno výběrem potěru, který má vlohy k požadovanému charakteristickému rysu. V tomto případě byli chovateli nejprve vybráni výrazně oranžově zbarvení samci a v další generaci potomstvo, které mělo nejvíce vrozených vloh k červenému zbarvení. Tyto ryby se pak znovu nechávají třít mezi sebou (nebo i s rodiči) a poté je znovu vybráno potomstvo, které má vlohy k ještě sytější a jasnější červené barvě než v předchozí generaci. Samice jsou k chovu vybírány pokud mají výraznější vybarvení než je běžné. Výsledkem tohoto snažení je červená aulonocara Rubin Red. Ta je prodávána také pod názvy Ruby Red, Rubescens nebo German Red. Stále se jedná o tutéž rybu, jediným rozdílem může být intenzita vybarvení ryb, která je ovšem proměnlivá i v rámci skupiny pocházející ze stejných rodičů a může být také ovlivněna potravou. Ryby chováme v nádržích zhruba od 200 litrů objemu. Chováme ve skupinách ve složení 1 samec na cca 3 samice. Odchov je poměrně jednoduchý. Jedná se o rybu s mírnější povahou, kterou je možné bez problémů chovat s ostatními cichlidami z jezera Malawi. 
  • Obývané patro:dno a střed nádrže
  • Dožívá se: 10 let
  • Akvárium od: 200 litrů
  • Velikost do: 13 cm
  • Teplota: 24 - 28 °C
  • pH: 7,5 - 8,5
    Tvrdost vody: 9 - 18 °dKH